"Kitap Biletiniz Hazır"

Kitap kokusunu tanır mısınız ?
Her seferinde yepyeni bir dünya yaratan o sihirli koku..

Okumaya başlarsınız. Öyle ya da böyle okumaya başlarsınız bir kitabı. Kelimeler birbiri ardına ilerledikçe sizde ilerlersiniz. Nasıl ki bir kitabın ilk sayfasını okuyup da anlamanız mümkün değilse sizinde tek bir kitapla ilerlemeniz mümkün değildir. Hele bir kitabın yarısını okumak, ilerlemenize değil gerilemenize sebep olabilir. En büyük fobimdir bir kitabı yarım bırakmak. Başlanan işler bitirilmelidir öyle değil mi?

Kitap okumak hayatımızdaki boşlukları doldurmak değildir. Kitap okumak bir iştir. Özel ilgi, alaka ister. Ve diğer işler gibi yormaz insanı. Dinlendirir. Bir an bile olsa hayatın kargaşasından uzaklaştırır yanında olduğuna inandığı kişileri. Yeter ki biraz ilgi gösterin, hemen alışıverir size. Hevesli bir çocuk gibidir. Sevmekten usanmayan bir aşık, torunlarını görmek isteyen bir ihtiyar gibi. Kolay kolay vazgeçmez sizden, bırakmaz peşinizi. Siz yeter ki bir dokunun, bir kere gönülden inanın ona. Bırakın daha kolay ilerletsin sizi yürüdüğünüz yolda. 

Bir de düşünün bir saatlik bir zaman dilimini ne gibi şeyler için harcadığınızı. Ne kadar boş bir saatleriniz var hayatınızda. Bunları boşluk doldurmak için değil de bir saat daha iş yapmış olmak için değerlendirmek ne kadar zor olabilir. Deneyip de pişman olmayacağınız bir saat mi istiyorsunuz. Buyurun size fırsat.

Bir siyah kapağın altındaki aydınlık yola ücretsiz bilet… 

Gizem 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !